Sąskrydis

Druskininkų krašto kaimo bendruomenių sąskrydyje – originalūs prisistatymai, smagios rungtys ir pergalių skonis

Sąskrydis

„Snow Arenos“ erdvėse liepos 21 d. būrėsi Druskininkų krašto kaimo bendruomenių atstovai

Į smagų renginį sukvietęs Druskininkų vietos veiklos grupės kolektyvas organizavo jau XIII-ąjį Druskininkų savivaldybės kaimo bendruomenių sąskrydį.

Į sąskrydį susirinko per 330 Druskininkų krašto bendruomenių atstovų, Druskininkų savivaldybės vadovai, Tarybos nariai ir kiti svečiai. Sąskrydyje dalyvavo ir jėgas įvairiose smagiose rungtyse išmėgino Leipalingio, Viečiūnų, Neravų, Ricielių, Jovaišių, Švendubrės, Jaskonių ir Naujasodės, Bilso, Grūto, Stračiūnų bendruomenių bei Druskininkų savivaldybės tarybos ir administracijos komandos.

Renginio dalyvius pasveikino Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, vicemerai Linas Urmanavičius ir Simonas Kazakevičius, LR Seimo narys Zenonas Streikus bei Druskininkų VVG vadovas Alvydas Varanis. Renginio metu visų bendruomenių vardu padėkota ilgus metus Druskininkų kultūros centrui vadovavusiai Rimutei Viniarskaitei, kuri didelį dėmesį skyrė kultūriniam gyvenimui, renginiams ne tik Druskininkų mieste, bet ir kaimiškose vietovėse.

Šventė prasidėjo originaliais bendruomenių pristatymais, kuriuose netrūko smagių šokių, dainų, mini spektaklių, vaizdo filmukų ir reportažų.

Kaip ir praėjusiais metais, buvo renkamas labiausiai visiems patinkantis pasirodymas – visų bendruomenių komandos balsavo viena už kitą. Šįkart didžiausia balsų persvara laimėjo originalų muzikinį pasirodymą parengusi Ricielių kaimo bendruomenė, kuriai atiteko Druskininkų savivaldybės įsteigtas prizas – vakarienė su meru.

Šiemet sąskrydis buvo skirtas Dzūkijos (Dainavos) metams paminėti, todėl renginį vedė dzūkaitė Marceliukė, o dauguma rungčių buvo susiję su lietuvių liaudies žaidimais, pramogomis ir degustacijomis. Komandos išbandė ir „Snow Arenos“ naujovę – slidinėjimą sniego paspirtukais, dalyvavo protų mūšyje.

Pavieniai dalyviai išbandė taiklumą Druskininkų sporto centro suorganizuotose šaudymo pneumatiniu šautuvu ir lankais rungtyse.

Šventės dalyviai susipažino su vietos menininkais, amatininkais. Visi galėjo išmėginti Jovaišių kaimo bendruomenės naujovę – paragauti džiovintų žolelių arbatos. Sąskrydžio dalyviai dalyvavo ir VšĮ „Sūrūs vėjai“ edukacinėse programose: „Pakaštavok Viečiūnuose“, „Susiedkos“, „Griekynė“, susipažino su Daivos Stoncelienės meniniais taškavimo paveikslais dzūkiškų raštų tematika, audėjos Laimos Griškevičienės surinktais ir pačios austais divonais, dalyvavo etnografės Jolantos Balnytės etno žaidimų pramogose.

Komandos turėjo galimybę paragauti jaunos ūkininkės iš Stračiūnų Inetos Miliūtės šilauogių – visoms buvo įteiktos dovanos – šviežiai rinktų uogų rinkiniai.

Suskaičiavus visų rungčių bendrus rezultatus, paaiškėjo, kad šiemet I-ąją vietą iškovojo Leipalingio miestelio bendruomenės komanda. II-ąją vietą laimėjo Ricielių bendruomenės komanda, o III-oji atiteko Grūto bendruomenės komandai. Nugalėtojams įteiktos dovanos. Pirmosios ir antrosios vietos nugalėtojams atiteko – pramogos Druskininkų vandens parke, trečiosios vietos nugalėtojams atiteko restorano „Etno Dvaras“ įsteigtas prizas – vakarienė.

Pasibaigus rungtims, vakare bendruomenių atstovai linksminosi ir šoko drauge su dainininke Liepa Mondeikaite ir jos grupe.

Renginio organizatoriai – Druskininkų vietos veiklos grupė – dėkoja renginio rėmėjams – UAB „Druskininkų sveikatingumo ir poilsio centrui AQUA“, restoranui „Etno Dvaras“, UAB „Akvavita“, partneriams – Druskininkų „Snow Arenai“, Druskininkų visuomenės sveikatos biurui, Druskininkų sporto, kultūros ir Druskininkų jaunimo užimtumo centrams, Viečiūnų seniūnijai, savaitraščiui „Mano Druskininkai“, VšĮ „Sūrūs vėjai“ ir visiems renginio rungtis stebėjusiems teisėjams.

Lėšas Druskininkų VVG projektui „13-asis Druskininkų kaimo bendruomenių sąskrydis“ įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

Visas sąskrydžio akimirkas rasite čia https://www.facebook.com/photo/?fbid=749695536956944&set=pcb.749701426956355 

Informacija regiono laikraštis  „Mano Druskininkai”