Susitikimas

Zapiškyje vyko Vietos veiklos grupių tinklo visuotinis narių susirinkimas

Diskusija

Vietos veiklos grupių tinklo susitikime, rugpjūčio 30 d.,  dalyvavo didžioji dauguma Lietuvos vietos veiklos grupių atstovų.

Susirinkimo metu atlikti svarbūs darbai:
  • Išrinkta nauja tinklo vadovybė: tinklui vadovaus pasvališkė. 2023-08-30/2025-08-30 kadencijai tinklo pirmininke išrinkta Helena Naglazienė, Pasvalio rajono vietos veiklos grupės (VVG) vadovė.
  • Suformuota nauja valdyba iš apskričių teiktų atstovų:
– Agnė Kanapeckaitė (Ukmergės apskritis)
– Kristina Švedaitė (Kauno)
– Raimonda Damulienė (Klaipėdos)
– Nelė Želvienė (Šiaulių)
– Alvydas Varanis (Alytaus)
– Jolita Umbrasienė (Utenos)
– Lina Kružinauskienė (Marijampolės)
– Arūnas Stasiūnas (Tauragės)
– Kristina Kavaliauskienė (Telšių)
– ir pirmininkė H. Naglazienė, kuri yra Panevėžio apskrities atstovė.
H. Naglazienė, padėkojusi tinklo nariams už pasitikėjimą, vienok, šmaikščiai pastebėjo, kad ji yra komandos žmogus ir jeigu taip nutiktų, kad darbus tektų nudirbti vienai, tie darbai liktų nepadaryti.
Dvi kadencijas tinklui vadovavusi K. Švedaitė nebekandidatuoti buvo apsisprendusi ir apie tai pranešė tinklo nariams jau prieš keletą mėnesių. Tačiau buvusi pirmininkė sutiko būti valdyboje ir padėti užtikrinti darbų tęstinumą. Susirinkimo metu H. Naglazienė jai pasiūlė užimti pirmininkės pavaduotojos vietą.
Pirmininkė į savo komandą taip pat pakvietė Raimondą Stankevičiūtę-Vilimienę (Rokiškio r. VVG atstovę).
Pagal VVGT įstatus pirmininko ir valdybos kadencija yra dveji metai.
Didės nario mokestis
Nuspręsta iki 500 Eur padidinti tinklo nario metinį mokestį‼
**Iki 2026 m. pabaigos išimtis – 400 Eur, bus taikoma tik dvisektorėms VVG (Zarasų – Visagino regiono VVG, Ignalinos r. VVG ir Utenos regiono VVG), kurios mokestį turi mokėti žuvininkystės VVG ir kaimo vietovių VVG tinklams.
Balsuoti buvo teikta keletas pasiūlymų, tačiau pirmasis pasiūlymas surinko esminę balsų daugumą. Pasak pirmininkės Kristinos Švedaitės, siūlymą mokestį kelti skatino aktyvi tinklo projektinė veikla (visi projektai reikalauja nuosavo indėlio) ir vizija plėsti administracines pajėgas – jos reikalingos siekiant geriau atstovauti tinko nariams, operatyviau reaguoti į problemas.
Sveikiname naują pirmininkę bei valdybos narius – linkime produktyvaus darbo!
4 metus dirbusiai VVG tinklo pirmininkei Kristinai Švedaitei kaip padėką už puikų darbą Druskininkų VVG vadovas padovanojo mūsų menininko Deivido Sinkevičiaus nupieštą šaržą.
VVG tinklas vienija 49 kaimišųjų teritorijų vietos veiklos grupes iš visos Lietuvos.