Forumas

Vyko socialinio verslo forumas

Forumas

Gegužės 5 d. Druskininkų VVG darbuotojai ir valdybos nariai dalyvavo Socialinio verslo forume

Antrą kartą renginys vyko išskirtinai tik internetu.

Socialinio verslo forumas – tradicinis renginys, į vieną vietą kviečiantis socialinio verslo ir socialinių inovacijų atstovus, politikos formuotojus, akademikus ir susijusias institucijas, siekiant peržiūrėti socialinio verslo Lietuvoje aplinką, įvertinti praėjusius metus ir tolimesnes plėtros galimybes.

Socialinis verslas yra augantis judėjimas Lietuvoje – kasmet naujos organizacijos ar iniciatyvos kuria tvarius ir inovatyvius sprendimus, siekiant spręsti opiausias socialines ar aplinkosaugines problemas. Visuomenėje sąvokos atpažįstamumas taip pat auga – vis daugiau pristatoma ir kalbama apie gerąsias praktikas, kasmet socialinio verslo galimybės vis plačiau diskutuojamos akademinėje bendruomenėje. Tačiau vis dar būtina gerinti aplinką pažangioms iniciatyvoms, atsižvelgiant į tai, kad paskutinieji 10 metų, per kuriuos socialinis verslas Lietuvoje augo, davė daug reikšmingų pamokų ir išryškino galimybes tobulėti.

Gegužės 5 d. Forumo programą sudarė 4 sesijos, kuriose buvo diskutuojama remiantis EBPO 2019 metais Lietuvai pateiktomis rekomendacijomis:
💡Sukurti unikalų socialinio verslo apibrėžimą
💡Skatinti viešuosius pirkimus iš socialinių verslų
💡Matuoti ir pristatyti kuriamą poveikį
💡Skatinti socialinio poveikio investavimą.
Detaliau apie temas:
Pirmoji Forumo tema – Socialinio verslo teisinis reguliavimas 
EBPO Lietuvai rekomendavo priimti unikalų oficialų socialinio verslo apibrėžimą, kuris atitiktų šalies kontekstą ir jau veikiančias socialinio verslo praktikas. Tačiau kyla nemažai iššūkių siekiant sutarti dėl esminių socialinio verslo kriterijų. Sesijos metu buvo siekiama įvertinti kitose šalyse veikiančias, pasiteisinusias praktikas ir buvo diskutuota, kurias jų sėkmingai galima pritaikyti Lietuvoje. Pranešimus skaitė Marija Stonkienė, Vilniaus universiteto Korporatyvinės komunikacijos tyrimų centro docentė, Regita Zeila, Latvijos socialinio verslo asociacijos direktorė, Tove Nordstrom, Švedijos socialinio verslo forumo vykdančioji direktorė, Andrew O’Brien, Social Enterprise UK, direktorius išorės reikalams.
Antroji Forumo tema – paslaugų perdavimas
EBPO Lietuvai rekomendavo kurti viešųjų pirkimų sistemą, kuri skatintų viešųjų paslaugų perdavimą socialiniams verslams, daugiau dėmesio skirti paslaugų kuriamai vertei. Forumo metu buvo kalbama apie Vyriausybės viziją, savivaldybių lūkesčius ir kylančius iššūkius, socialinių partnerių pasirengimą teikti kokybiškas, inovatyvias paslaugas ir ką kiekviena grandis turi padaryti, siekiant kurti vieningą ekosistemą. Pranešimus skaitė Aistė Kairienė, LR Vyriausybė, Ministrės Pirmininkės patarėja, Gaja Šavelė, Nacionalinės NVO koalicijos vadovė, Deividas Petrolevičius, Klaipėdos miesto savivaldybė, vyriausiasis patarėjas.
Trečioji šių metų Forumo tema – Poveikio matavimas
EBPO savo rekomendacijose Lietuvai skatina kurti priemones, kurios padėtų organizacijoms matuoti ir pristatyti kuriamą socialinį poveikį. Tačiau sukurti standartizuotus instrumentus, kurie leistų individualiai pažvelgti į socialinių verslų kuriamą vertę, yra labai sudėtinga, tuo tarpu poveikio matavimas naujiems ir jau veikiantiems socialiniams verslams gali tapti dideliu iššūkiu. Forumo metu buvo aptariamos priemonės, kurios padėtų įsitvirtinti poveikio matavimo praktikoms Lietuvoje.  Pranešimus skaitė Inga Juozapavičienė, VšĮ „Versli Lietuva“ verslumo departamento vadovė, Ben Carpenter, Social Value UK ir Social Value International vykdantysis vadovas, Jaan Aps, Stories For Impact vadovas
Su EBPO rekomendacijomis ir ataskaita galite susipažinti čia – https://bit.ly/2PmMQAT
Socialinio verslo forumo įrašą galite klausytis youtube kanale.