Strategija

Pradėta rengti Druskininkų savivaldybės kaimiškosios teritorijos vietos plėtros strategija

Strategija

Gruodžio pradžioje Druskininkų vietos veiklos grupės ir savivaldybės vadovai, specialistai, verslo bei kaimiškųjų bendruomenių atstovai diskutavo apie kaimiškųjų teritorijų plėtros strategiją.

Susitikimo metu buvo apžvelgta ankstesnių metų strategija, įvertinti pasiekimai, iššūkiai, apžvelgta vizija, aptarti ateinančio laikotarpio prioritetai.

Susirinkusieji akcentavo, kad Druskininkų kaimiškosios bendruomenės yra lyderės turizmo skatinimo srityje, o jų stiprybė – bendradarbiavimas su įstaigomis, verslu bei tarpusavyje.

Už kultūrinį bendruomenių gyvenimą atsakingi specialistai pabrėžė, kad būtent bendradarbiavimas padeda bendruomenėse suorganizuoti aukštos kokybės renginius.

Susirinkusieji pažymėjo, kad, jei anksčiau bendruomenių žmonės daugiau išsakydavo ūkio srities poreikius, tokius, kaip kelio greideriavimas ar panašiai, tai šiuo metu poreikiai ir lūkesčiai yra pasikeitę – žmonės nori priklausyti bendruomenei, jie nori renginių, išmaniųjų sprendimų, pageidauja dar labiau įveiklinti bendruomenių namus ar Leipalingio dvarą.

Susitikime aptartas ir svarbus nevyriausybinių organizacijų vaidmuo – pažymėta, kad bendruomenės gali teikti įvairias paslaugas, tik svarbu joms padėti, paskatinti, palaikyti.

Meras R. Malinauskas pažymėjo, kad, kuriant strategiją, reikia įsigilinti į bendruomenės poreikius, nebijoti svajoti ir išsakyti drąsias idėjas.

Diskusijos moderatorius, VšĮ „Nacionalinės plėtros institutas“ vadovas Mindaugas Kiznis pateikė gerųjų pavyzdžių ir pakvietė diskutuoti, kaip galima atliepti bendruomenės lūkesčius, kurti modernias kaimiškąsias vietoves.

Druskininkų savivaldybės kaimiškosios teritorijos vietos plėtros 2023-2027 m. strategiją planuojama parengti iki balandžio mėnesio, į strategijos kūrimą bus įtraukti ir vietos gyventojai.

Daugiau akimirkų Druskininkų VVG facebook paskyroje