- DVVG - http://www.dvvg.lt -

Jovaišių kaimo bendruomenė

Jovaišių kaimo bendruomenė įsteigta  2008 m. Jos atstovaujama teritorija – Jovaišių kaimas, Komorūnų kaimas, Mažonių kaimas, kuriuose gyvena apie 300 gyventojų.

Bendruomenės pirmininkas Vytautas Gintutis.

Bendruomenė apima Jovaišių, Kamorūnų, Mažonių, Paseirės, Druskininkėlių, Tautėnų ir Vileikių kaimus. Jovaišių kaimo bendruomenei priklauso apie 250 įvairaus amžiaus gyventojų, nemažą dalį gyventojų sudaro jaunos šeimos, todėl kaimas yra gyvybingas ir perspektyvus, bendruomenės nariai aktyvūs, puoselėja tradicijas ir švenčių papročius. Bendruomenėje yra 65 nariai, kurie dalyvauja bendruomenės veikloje.   Jovaišių kaimo bendruomenėje susiformavo nauja veikla, ruošiami šio krašto tradiciniai valgiai, kurie pristatomi ir dalinami kaimo švenčių ir susibūrimų progomis, teikiamos maitinimo paslaugos. Gyventojai yra vaišingi gal būt, nuo to ir kilęs šio kaimo pavadinimas.

Kaimų gyventojai yra labai draugiški ir darbštūs. Kasmet renkasi ant Jovaišių piliakalnio švęsti Šv. Joninių, Mindaugo karūnavimo, Šv. Oninių ir Žolinių švenčių. Valstybės atkūrimo ir nepriklausomybės atkūrimo dieną organizuojamas iškilmingas paminėjimas, kurį rengia kaimo jaunieji „šauliukai“ ir mokiniai, dainuojamos patriotinės dainos, prisimenami kaimuose ir apylinkėse žuvę partizanai.  Vasarą organizuojamos krepšinio varžybos ir šokiai. Kaimo moterys mėgsta vakarais susirinkusios padainuoti, o vyrai laisvalaikį leidžia žvejodami Vilko ežere arba žaisdami golfą netoliese esančiame Vilkės golfo aikštyne.

 Dauguma kaimo gyventojų verčiasi žemdirbyste, ūkininkauja, gražiai tvarko savo sodybas. Per Šv. Kalėdas ir Užgavėnes lanko vieni kitus ir susirenka švęsti švenčių bendruomenės namuose.

„Džiaugiuosi, kad mūsų bendruomenėje yra tiek daug aktyvių žmonių, į jos veiklą įsitraukia ir jaunimas ir vyresnio amžiaus gyventojai. Savo bendruomenę matome, kaip aktyvią verslią, kuri nestokoja idėjų ir svajonių. Ieško galimybių sukurti savo verslą, puoselėti ir grąžinti aplinką. Kaimas turi tapti patrauklus gyventi jaunimui “- sakė bendruomenės pirmininkas Vytautas Gintutis.

 

JOVAIŠIŲ KAIMO BENDRUOMENĖS GAUTA PARAMA 2016-2018 METAIS

 

Eil. Nr.

Projekto pavadinimas

Gauta paramos suma

Lėšų šaltinis

Projekto veiklos

Projekto įgyvendinimo metai

1.

Druskininkų savivaldybės finansuotas projektas bendruomenės veiklai

1414

Druskininkų savivaldybė

Apmokėtos bendruomenės namų išlaikymo išlaidos, nupirktos užuolaidos

2016 m

2.

Druskininkų savivaldybės finansuotas projektas „Telkimės darbui ir laisvalaikiui“

1407

Druskininkų savivaldybė

Apmokėtos bendruomenės namų išlaikymo išlaidos, organizuoti renginiai

2017 m

3.

Parko tvarkymas

1200

Valstybės lėšos

Sutvarkyta aplinka

2017 m

Kaime organizuojamos įvairios šventės, aktyviai sportuoja jaunimas.

Jovaišių kaimo bendruomenė gavo LR Žemės ūkio ministerijos paramą ir nuo 2013 metų teikia maitinimo paslaugas. Rezervacijos dėl maitinimo paslaugos priimamos tel. 8 615 88500.

 

Kontaktai:

Adresas Jovaišių k., Leipalingio sen., Druskininkų sav.

Tel.  8 615 88500

El. p. gintutis@dsc.lt [1]