Iniciatyvos

Leipalingis 2022-aisiais išdidžiai nešė mažosios Lietuvos kultūros sostinės 2022 vardą

Iniciatyvos

Šiemet Leipalingio bendruomenei yra išskirtiniai metai.

Pirmą kartą miestelis kartu su Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardu prisiėmė daugiau atsakomybės, susitelkė ir kokybiškų renginių siekė visos miestelyje veikiančios organizacijos. Kartu dirbdami mes sukūrėme renginių gausa išsiskiriančius metus, kurie į miestelį pritraukė daugiau turistų, žiniasklaidos atstovų, į renginius vietinių gyventojų.

Leipalingyje šiais metais lankėsi ir miesteliu domėjosi Lietuvos radijo ir televizijų laidų kūrybinės grupės: kaip mums sekasi nešti Lietuvos mažosios kultūros sostinės vėliavą teiravosi LRT radijo laidose : „Pakeliui su klasika“, “Atrask Lietuvą“, LRT televizijos laidose „Kultūros diena“ ir „Atspindžiai. Paveldo kolekcija“, Lietuvos ryto laidoje Lietuvos Dvarai.

Mažosios sostinės renginiai prasidėjo Vasario 16-osios paminėjimu prie Laisvės paminklo. Kovo mėnesį pakvietėme į prasmingai paminėti kovo 11-ąją, šiai datai paminėti buvo rodomas dokumentinis filmas, koncertavo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos gitaristų ansamblis, o prie ne tik pakėlėme vėliavą, bet bendravome su Didžiosios Kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariais. Balandį susikvietėme į svečius Druskininkų savivaldybės bendruomenes į Atvelykio sueituves, paminėjome ir pagerbėme ilgamečio kolektyvo „Serbenta“ jubiliejų jiems pristatant romansų vakarą „Tylius akordus nuneša vėjas“.

Gegužės mėnesį paskyrėme rimtesniems renginiams. Leipalingio dvaro rūsyje buvo galima lankyti unikalią, atvežtą iš Lenkijos Suvalkų muziejaus, parodą apie jotvingius – „Jotvingių eldoradas”, neabejingus savo krašto istorijai žmones pakvietėme į konferenciją „Jotvingiai: archeologijos atskleista istorija”. Konferencijos metu išgirdome įdomios informacijos apie archeologų atradimus, pamatėme jotvingių ginklų ir papuošalų rekonstrukcijas.

Gegužės 22 dieną Leipalingio bendruomenė šventė Šeimos dieną. Jos sporto ir žaidimų programa buvo praturtinta Panevėžio lėlių vežimo teatro spektakliu vaikams „Anderseno sapnas“.

Birželio mėnesį kaip kasmet šėlome Joninių šventėje.

Jau tradicija tapo liepos 6 – tosios vakarą bendruomenei susirinkti prie dvaro ir po šventinio koncerto su viso Pasaulio lietuviais sugiedoti Tautišką giesmę.  Šiais metais šią dieną praturtino Malūno kalvės iniciatyva su pažintine kalvystės programa „Atgal į praeitį“.

Liepos mėnesį vyko metalo apdirbimo pleneras, kuriame 4 kalviai nukaldino kalviškus memorialinius paminklus viršūnes „Saulutes“, kurių parodą atidarėme liepos 23 d.

Liepos pabaigą vainikavo pagrindinė miestelio „Jotvingių šventė“ kurios programoje be minėtos parodos, buvo paroda apie poetą Sigitą Gedą ir jam skirtas poezijos ir muzikos vakaras „Šimtmečių dialogas“ Kūrybinė pieva su įvairių amatų atstovų edukacijomis ir įspūdingas Sauliaus Petreikio ir World Orchestra koncertas.
Netrukus į Leipalingio miestelį sugūžėjo iš visos savivaldybės į Druskininkų savivaldybės kaimo bendruomenių sąskrydį daugybė svečių pabendrauti ir vienas kitam pasirodyti.

Rugpjūčio mėnesis į miestelio kultūrinį gyvenimą atnešė „Leipalingio dvaro festivalio“ atidarymą Leipalingio bažnyčioje, kur žvakių šviesoje klausėmės „Vasaros nakties barkarolė“ koncerto.

Rugsėjo ir spalio mėnesį toliau vyko profesionalaus meno „Leipalingio dvaro festivalis“ kurio programoje dvaro rūsį papuošė lietuvių menininkių siuvinėjimo paroda „Gijos 2022“, kuri dabar, garsindama Leipalingį keliauja po kitus Lietuvos dvarus. Spalio mėnesį dvarą sudrebino baroko muziką grojantys ir atliekantys gangsteriai, su muzikiniu spektakliu „Basso Ostinato“.

Vardinant renginius atkeliavome iki  padėkos vakaro“ Iš širdies į širdį“. Renginio metu buvo padėkota tiems kas savo kilniu pavyzdžiu užkrečia kitus ar gražiais, neatlygintinais  darbais prisideda prie bendruomenės gyvenimo. Renginio metu koncertavo Evelina Sašenko.

Tačiau šiuo renginiu viskas nesibaigė, gruodžio mėnesį vyksta edukaciniai užsiėmimai, jūsų laukiame Leipalingio kūrybingų žmonių darbų parodoje. Gruodžio 16-ąją Leipalingyje miestelio aikštė buvo papuošta angelais ir įžiebta Kalėdų eglutė.

Informacijos šaltinis www.manodruskininkai.lt

Skaitykite čia.