Mokymai

Leipalingio dvare – Alytaus apskrities krašto lyderių mokymai

Mokymai

Advokacija- kas tai vietosbendruomėje?

Šiandien Druskininkų krašto kaimo bendruomenių lyderiai, VVG atstovai kartu su Alytaus r., Lazdijų r. ir Varėnos r. aktyviais bendruomenininkais ir „VVG-istais“ mokėsi advokacijos.
Ką kuria bendruomeninės organizacijos, kokia jos paskirtis bendruomenėje, kokios lyderių patirtys atstovaujant vietos interesus ir kuriant bendrystę savo gyvenamojoje vietovėje, kalbėjomės su Egle Juozapavičiene, Lietuvos vietos bendruomeninių organizacijų pirmininke, ir su Virginija Šetkiene, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininke.
Ne tik daug diskutavome, dalinomės patirtimi, bet ir susipažinome su Advokacijos sąvoka. Advokacijai (vietos poreikių atstovavimui) turėtų būti nuosekliai ruošiamasi – aiškiai įsivardijant problemą, nustatant tikslus, pergalvojant tikslinę grupę, pasiruošiant komunikacijai ir, žinoma, įsivertinant pasiektus rezultatus.
Jeigu norime pasiekti pokytį savo vietovėje – turime tam pasiruošti
Ačiū kolegoms už malonų ir vertingą laiką kartu
Ačiū Leipalingio dvaro komandai už šiltą priėmimą, ekskursiją po naujai renovuotą Leipalingio dvarą, ir Daivai Adomaitienei už skanius ir romantiškus pietus dvaro rūsyje.
Ačiū Eglei Juozapavičienei ir Virginijai Šetkienei už norą ne tik dalintis, bet ir išgirsti.
Mokymai finansuojami įgyvendinant Lietuvos vietos bendruomenių sąjungos projektą, kurį finansuoja SADM.