Mūsų bendruomenės

Leipalingio miestelio bendruomenė

Pirmininkė Žaneta Krivonienė

Kontaktai:
Alėjos g. 30, Leipalingis, Druskininkų sav.
Tel. 8 614 98435
El. p. krivoniene@gmail.com

Leipalingio miestelio bendruomenė įsteigta  2008 m. kovo mėn. Jos atstovaujama teritorija – Leipalingio miestelis, kuriame gyvena apie 1500 gyventojų. teritorija nuo Druskininkų nutolusi 12 km.

Veikla. Leipalingio miestelio bendruomenė aktyvi savojo krašto kultūrinių tradicijų puoselėtoja, rengia ir įgyvendina įvairius projektus, aktyvina jaunimą, gražina aplinką, organizuoja įvairius renginius. Vieni iš populiariausių renginių – Oninės, o paskutiniais metais jau tradicija tapo organizuoti Druskininkų savivaldybės kaimo bendruomenių sueituves. Bendruomenė vykdo verslumo skatinimo projektą – įsigijo malkų skaldyklę ir teikia malkų skaldymo paslaugas. Bendruomenėje kasmet organizuojama daugybė renginių ir užsiėmimų, Kalėdų laikotarpiu bendruomenė telkiama puošti miestelį ir kurti eglučių parką, per valstybines dienas vietos žmonės kviečiami į įvairius renginius, žygius. Organizuojami daugybė įvairių užsiėmimų – sporto užsiėmimai, aerobika, turnyrai, jaunimo veikla, meniniai užsiėmimai, šiaurietiško ėjimo užsiėmimai, „Darom” akcija ir kt. Vienas iš pagrindinių renginių yra Padėkos vakaras „Iš širdies į širdį” (skaitykite čia) Bendruomenės namai įsikūrė Leipalingio dvaro pastate, todėl čia organizuojamos įvairios dvaro edukacinės ir pramoginės programos.

Bendruomenė aktyviai įsijungia į Druskininkų vietos veiklos grupės veiklą, dalyvauja Druskininkų kurorto švenčių eisenose, renginiuose, Druskininkų savivaldybės kaimo bendruomenių tradiciniuose sąskrydžiuose ir kitose veiklose.

Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2022: Leipalingis paskelbtas Mažąja Lietuvos kultūros sostine 2022, todėl miestelyje įgyvendinta daugybę kultūrinių renginių. Į juos aktyviai įsitraukė Leipalingio miestelio bendruomenė, Leipalingio laisvalaikio salė, Leipalingio seniūnija ir kitos įstaigos bei vietos gyventojai.

Skaitykite čia.

Projektai: Bendruomenė įgyvendina gausybę įvairių projektų, kuriems skiriamas finansavimas iš Druskininkų savivaldybės kaimo bendruomenių rėmimo programos, Nacionalinės ŽŪM paramos, SADM VBT, Kultūros tarybos parama, finansuojami projektai Druskininkų VVG strategijos lėšomis. 2020 m. Leipalingio bendruomenė baigė įgyvendinti projektą „Jotvingių šventė Leipalingyje“ (Nr. DRUS-LEADER-6B-K-1-2-2017), kuriuo sukūrė išskirtinius teatralizuotus pasirodymus. Taip pat bendruomenė aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose partnerio teisėmis.

Apie Leipalingio teatralizuotą pasirodymą galite skaityti čia. 

Apdovanojimai. Už savo aktyvią veiklą bendruomenė ir pirmininkė įvertinta ne vienu apdovanojimu. 2018 m. LR Žemės ūkio ministerijos organizuotame nominacijų „Tautos šimtmečio ąžuolai“ konkurse apdovanojimas įteiktas Leipalingio miestelio dvarui  „Už tai kas pamiršta, atrasta naujai“. 2021 m. Leipalingio bendruomenė tapo „Litfood” organizuoto nacionalinio nuotraukų konkurso nugalėtoja.

Istorija. Leipalingio pavadinimas yra jotvingiškas, dėl to miestelio herbe pavaizduota liepa su lapais. Leipalingis vadintas ir Lepunikais, Lepūnais, Lepanais, Leiponais. Leipalingio dvaras pirmąkart rašytiniuose šaltiniuose paminėtas 1503 m., kai didysis kunigaikštis Aleksandras jį dovanojo Smolensko arklininkui Ivanui Pliuskovui.

Žmonės. Bendruomenė didžiuojasi  įžymiais miestelio žmonėmis, kurie yra pelnytai įvertinti ne tik savivaldybėje, bet ir respublikoje. Tai kraštotyrininkas, kraštotyros muziejaus Leipalingio dvaro rūmuose įkūrėjas  Algirdas Volungevičius. Už savo veiklą jis apdovanotas medaliu „Už nuopelnus kraštotyrai ir paminklų apsaugai“, Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino I laipsnio medaliu. A. Volungevičiaus kraštotyrinę veiklą tęsia mokytoja Ona Birutė Zuzevičienė. Nusipelniusi kraštui ir buvusi mokytoja, tautosakininkė, kraštotyrininkė, poetė Ona Alesiūtė – Bleizgienė, kuriai suteiktas garbės kraštotyrininkės, geriausios tautosakininkės vardai. Bronislavas Misevičius, buvęs mokytojas, kraštotyrininkas, išleido knygą „Tėviškės padangė“, kurioje tyrinėjama gimtojo Mižonių kaimo istorija, aprašomi žmonių likimai, ūkis, buitis, papročiai, švietimas, kultūra.  Kazimieras Žilionis – aktyvus miestelio ir savivaldybės kultūrinio gyvenimo dalyvis, ilgametis vyresniojo amžiaus šokių kolektyvo „Leipūnas“ šokėjas, kaimo kapelos „Avirė“ armonikininkas.

Pas mus galite:

 • Puikiai praleisti laiką ir susipažinti su lietuviškomis tradicijomis Oninių šventėje.
 • Organizuoja edukacinėje programas Leipalingio dvare. Informaciją galite rasti čia.
 • Dalyvauti unikalioje Marijos Galvanauskienės pynimo iš laikraščių edukacinėje programoje. Aprašymas čia. 
 • Pamatyti vietinės humoro grupės ,,Pirtis“ nuotaikingus pasirodymus. Leipalingio humoro grupė savo veiklą pradėjo 1978 m. nuo tuomet vadinamos agitbrigadinės veiklos, kuri išjuokė įvairias negeroves. Leipalingiečiai su savo pasirodymais išmaišė Lazdijų rajoną ir Alytaus apskritį, koncertavo Birštone, Ukmergėje, Kybartuose ir kt. 2004 m. šis žanras ir humoro grupė ,,Pirtis“ vėl buvo atgaivinti. “Pirtyje” garo nebijančios, visada šmaikščios, nenuilstančios yra Marija Galvanauskienė, Ramutė Maziukienė, Virginija Krancevičienė, Jurgita Grušauskienė, Valdas Makauskas ir nuo pat įsikūrimo grupei vadovaujanti A.Petravičienė.
 • Pasigrožėti Černiauskų piliakalniu.
 • Aplankyti Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, Varpinę, Šv. Agotos koplyčią. Mokytoja, kraštotyrininkė Ona Alesiūtė – Bleizgienė  yra surinkusi visą istoriją apie Leipalingio bažnyčią ir jos kunigus.
 • Pamatyti Žydų senąsias ir žydų genocido aukų kapines, Sovietų karių kapus, pamatyti Nepriklausomybės paminklą „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“, Švč. Mergelės Marijos paminklą.
 • Pasimaudyti Avirio, Šaulio, Giedvardžio, Bilso ežeruose.
 • Nusipirkti braškių ir aviečių Algimanto Zdanavičiaus ūkyje.
 • Apsilankyti kavinėje ir apsigyventi svečių namuose „Alėjos ąžuolas“, tel. 8 659 43016;
 • Apsilankyti kavinėje „Pluvira“, Merkinės g. 3. tel. 8 659 2236;
 • Pailsėti prie Avirio ežero „Poilsis prie Avirio“ sodyboje. Veršių k., 8 682 15181;
 • Sodyba „Vila Virginija“ prie Giedvardžio ežero, Vileikių k., t 8 687 73312;
 • Pailsėti „Šaulio“ poilsiavietė prie Šaulio ežero, Vileikių k., tel. 8 313 42190.