Renginys

Druskininkuose – projekto „Teritorinio tvarumo tinklaveika” startas

Renginys

Tvarumo mokymai Druskininkuose

Balandžio 18-19 d. Druskininkų VVG pakvietė kolegas iš Kauno rajono vietos veiklos grupė, Panevėžio r. vietos veiklos grupė ir Dzūkijos Vietos Veiklos Grupė (Lazdijų r. VVG) į tvarumo mokymus.
Tai pirmasis Kauno r. VVG kartu su trimis VVG partneriais įgyvendinamo tarpteritorinio projekto „Teritorinio Tvarumo Tinklaveika“ renginys.
Projektu siekiama sukurti tvarumo ambasadorių tinklaveiką! Tikimasi, kad kaimo plėtros dalyviai savo vietovėse plėtos tvarias iniciatyvas, vystys tvarumą versluose, dalinsis tvarumo idėja su visuomene.
Mokymus vedė Rugilė Matusevičiūtė, Europos Sąjungos klimato pakto ambasadorė, Oksfordo Klimato žurnalistikos programos narė, Sustain Academy turinio koordinatorė bei radijo ir TV laidų apie tvarumą ir aplinkosaugą autorė.
Susipažinta su tvarumo sąvokos atsiradimu, Darnaus vystymosi tikslais, Europos Žaliuoju kursu, aptarti pasaulyje ir Lietuvoje vykstantys reikšmingi pokyčiai tvarumo srityje. Kalbėtasi apie tvarios gyvensenos poreikius ir priežastis, aplinkos užterštumą, klimato kaitą.
Lektorė pristatė įvairių tvarių iniciatyvų kaimo ir miesto vietovėse Lietuvoje ir pasaulyje pavyzdžių.
Antrą mokymų dieną su lektoriumi Mindaugu Kizniu vyko tvarių idėjų, tinklaveikos kūrimo kūrybinis workshop’as, diskutuota apie tvarius ir sumanius projektus.
Eimantas ir Justina Mazaliauskai pristatė tvarią keliavimo priemonę – įvairių rūšių elektrinius paspirtukus. Dalyviai išbandė šią tvarią galimybę pažinti Druskininkų miestą ir apylinkes.
Druskininkų miesto muziejuje susipažinta su Druskininkų istorija, natūralių gamtinių išteklių – mineralinių šaltinių atsiradimu, naudojimu gydymui ir sveikatai stiprinti.
Projektas tęsiamas!
Kartu su VVG partneriais bus organizuojama daugybė veiklų į kurias kviesime įsijungti ir kitus kaimo plėtros dalyvius:
Organizuosime mokymus, edukacijas, tvarumo akademijas ir dirbtuves.
Rengsime konferencijas ir nuotolinius mokymus.
Sukursime tvarų kaimo planą ir tvarios organizacijos įvaizdį.
Išplėsime teritorinio tvarumo tinklą su išvažiuojamaisiais susitikimais ir tinklaveikos idėjų sukūrimu.