Iniciatyvos

Druskininkuose lankėsi Kauno r., Panevėžio r. ir Lazdijų r. bendruomenių lyderiai

Iniciatyvos

Sulaukta daugiau nei 100 aktyvių bendruomeninkų

Druskininkų vietos veiklos grupė drauge su Leipalingio, Viečiūnų, Bilso bendruomenių nariais, vietos menininkais, ūkininkais šiandien pakvietė Kauno r. vietos veiklos grupės, Panevėžio r. vietos veiklos grupės ir Lazdijų r. (Dzūkijos VVG) bendruomenes į Druskininkus.
Pristatėme Leipalingio, Bilso, Viečiūnų aktyvias bendruomenes, kūrusias bendruomenių Strategijas.
Leipalingio dvare bendruomenės, seniūnijos, laisvalaikio salės, muziejaus komanda aprodė dvarą, papasakojo apie renginius, glaudų bendradarbiavimą, kuriamas edukacines programas ir svajones. Linas Savulionis dvaro rūsyje dovanojo muzikinius kūrinius.
Didžiasalyje partneriai lankė Augų sūrių ūkį, kur susipažino su charizmatiška Bilso bendruomenė pirmininke Gražina Auguviene. Ji papasakojo apie vystymas edukacines programas, pristatė VVG lėšomis finansuotą projektą „Viena diena kaime”, vaišino išskirtiniais savo rankomis pagamintais sūriais.
Druskininkuose svečiai lankėsi Menų kalvėje, kurioje po vienu stogu veikia vietos menininkai. Susipažino su Rūtos Kazakevičienės, Deivido Sinkevičiaus, Ugnės Vitonytės ir Irmos Jazerskaitės kūrybinėmis dirbtuvėmis. Pristatėme ir Karolio Dineikos sveikatingumo parką.
Viečiūnuose bendruomenių lyderiams pristatytos Viečiūnų bendruomenės ir seniūnijos idėjos. Vakarą baigėme su dzūkiškomis tradicijomis ir nauja programa „Dzūkiška griekynė”. Vaišinomės skaniais Daivos Adomaitienės paruoštais patiekalais.
Be galo įdomu buvo ir patiems geriau pažinti kolegas, pasikalbėti apie bendruomenių veiklas, strategines kryptis, kurias jie vysto Kauno r., Panevėžio r. ir Lazdijų r.
Nekantraujame atvykti į svečius ir pasimokyti iš aktyvių bendruomenininkų 🤩
Susitikimas su Druskininkų r. VVG organizuojamas įgyvendinant teritorinio bendradarbiavimo projektą „Pažangaus kaimo tinklaveikos kūrimas“. Projekto dėka 28 kaimo bendruomeninės organizacijos iš Kauno, Lazdijų, Panevėžio ir Druskininkų rajonų kūrė savo bendruomenių strategijas ir dalinasi gerąją patirtimi.