Sąskrydis

Druskininkų savivaldybės kaimo bendruomenes subūrė sąskrydis

Sąskrydis

Liepos 23 d.  Druskininkų „Snow Arenos“ prieigose surengtas vienuoliktasis Druskininkų savivaldybės kaimo bendruomenių sąskrydis.

Liepos 23 d.  Druskininkų „Snow Arenos“ prieigose surengtas vienuoliktasis Druskininkų savivaldybės kaimo bendruomenių sąskrydis.

Į renginį susirinko per 350 Druskininkų krašto bendruomenių atstovų, Druskininkų savivaldybės vadovai, Tarybos nariai ir kiti svečiai.

Sąskrydyje dalyvavo Leipalingio, Viečiūnų, Neravų, Ricielių, Jovaišių, Švendubrės, Jaskonių ir Naujasodės, Bilso bendruomenių bei Druskininkų savivaldybės tarybos ir administracijos komandos. Pirmą kartą prie renginio prisijungė naujai susibūrusi Grūto kaimo komanda.

Renginio dalyvius pasveikinęs meras Ričardas Malinauskas pasidžiaugė, kad kaimiškųjų vietovių bendruomenės gražiai bendrauja tarpusavyje, o sąskrydis jau tapo gražia tradicija: „Labai džiugu, kad kaimo bendruomenių sąskrydžio idėja sėkmingai gyvuoja jau 11 metų. Kasmet mūsų krašto bendruomenių atstovai susirenka, varžosi sportinėse varžybose, nuoširdžiai pabendrauja. Visada smagu matyti gražius žmonių tarpusavio santykius, visada turime apie ką pakalbėti su mūsų bendruomenės nariais“.

Susirinkusią gražią mūsų krašto kaimo bendruomenių šeimą pasveikino ir renginyje dalyvavęs mero pavaduotojas Linas Urmanavičius: „Smagu, kad ir šiemet turime galimybę drauge pabūti. Tikiu, kad kiekvienas toks susiėjimas stiprina ir kiekvieną bendruomenę atskirai, ir mus visus kartu.“

Renginyje apsilankė ir LR Seimo narys Zenonas Streikus. Druskininkų VVG vadovas Alvydas Varanis padėkojo visiems susirinkusiems, sakydamas, kad artimas bendravimas yra tas variklis, kuris skatina kurti, gerina gyvenimo kokybę: „Noriu palinkėti, kad nuo mūsų bendrystės, nuo gerų santykių visi jaustumėmės gerai ir būtume tikrai laimingi“.

Šventė prasidėjo bendruomenių pristatymais, kurie išsiskyrė originaliais šūkiais, šokiais ir net mini spektakliais.

Šiais metais pirmą kartą buvo renkamas labiausiai visiems patikęs pasirodymas.

Nugalėtojams įsteigtas mero R. Malinausko prizas – edukacinė šakočių kepimo programa kavinėje „Romnesa“. Šį prizą didžiausia balsų persvara laimėjo ypatingai originalų pasirodymą sukūrusi Ricielių kaimo bendruomenė.

Vėliau komandos varžėsi smagiose pramoginėse varžybose – Bavariško akmenslydžio rungtyje, pagalvių mūšyje, bėgo į kalną su kamuoliu, rideno ant tento kamuoliukus, dalyvavo ekologiškų produktų degustacijų rungtyse, užrištomis akimis turėjo numušti vazoną.

Varžybų dalyviai išbandė jėgas Druskininkų sporto centro suorganizuotose šaudymo pneumatiniu šautuvu ir lankais rungtyse.

Šventės dalyviai susipažino su vietos menininkais, amatininkais ir ūkininkais. Jie degustavo Birutės ir Arvydo Bozių „Basa džiovintų vaisių“, skanavo Editos ir Modesto Kavaliauskų šviežiai iškeptos duonos.

Dalyviai ragavo kanapių produkcijos, kuria vaišino Kanapių augintojų, perdirbėjų ir verslo inovatorių asociacijos vadovas Rimantas Čiūtas su žmona Aldona, susipažino su lietuviškos pirties bičiulių draugija, ragavo pirties arbatos bei bendravo su Dzūkijos pirtininkais Irena ir Rimantu Silkėmis.

Sąskrydžio dalyviai išbandė ir viečiūniškės Daivos Stoncelienės siūlomą meninę taškinę edukaciją, šeimos aktyviai dalyvavo Druskininkų šeimos paramos centro žaidimų veiklose, kurias vedė Vaida Vaičiulionienė.

Šventėje dalyvavo Lietuvos kelių direkcijos atstovai. Jų palapinėje bendruomenės susipažino su akcija „Segėk atšvaitą“ ir „Vairuodamas vairuok“ paruoštomis saugumo užduotimis.

Visoms komandoms įteiktos originalios dovanos –  E. ir M. Kavaliauskų iškepta duona bei mėsos gaminiai, kuriais Druskininkuose prekiauja parduotuvė „Dūzgia“.

Pavienių rungčių laimėtojams įteikti natūralaus skonio saldainiai be cukraus, kuriuos dovanojo „Basa džiovinti vaisiai“.

Suskaičiavus visų rungčių bendrus rezultatus, šiemet I-oji vieta atiteko Jovaišių kaimo bendruomenės komandai, II-oji – Viečiūnų bendruomenės „Versmė“ atstovams, III-oji – Grūto komandai. Jiems atiteko pramogos Druskininkų vandens parke.

Vakare bendruomenės linksminosi ir šoko drauge su TV realybės šou „Burbulas“ žvaigždėmis Gabija ir Žygiu.

Renginio organizatoriai – Druskininkų vietos veiklos grupė – dėkoja renginio rėmėjams – UAB Druskininkų sveikatingumo ir poilsio centrui AQUA“, UAB „Akvavita“, partneriams – Druskininkų „Snow Arenai“, Druskininkų sporto ir Druskininkų kultūros centrams, Druskininkų paslaugų ūkiui, Druskininkų visuomenės sveikatos biurui, Druskininkų jaunimo užimtumo centrui, Viečiūnų ir Leipalingio seniūnijoms, savaitraščiui „Mano Druskininkai“.

Lėšas Druskininkų VVG projektui „Mus vienija bendrystė ir bendruomeniškumas“ įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

Renginio nuotraukas galite rasi čia. (nuotraukos Laimos Rekevičienės)

Renginio video galite rasti čia.