Kelionė

Druskininkų krašto lyderiai sėmėsi patirties Panevėžio krašte

Kelionė

Aplankyti verslumo, kūrybiškumo, tradicijų puoselėjimo projektai

Vasario 25 d. VVG, Viečiūnų, Leipalingio, Grūto, Jaskonių ir Naujasodės, Kairiojo Nemuno kranto, Ricielių, Jovaišių, Kairiojo Nemuno kranto ir Stračiūnų bendruomenių nariai kelionę pradėjo nuo Miežiškių bendruomenės.
👉Miežiškių bendruomenės pastate įkurtas eglutės žaisliukų muziejus. Jo ekspozicijoje – eglutės žaisliukai ir Kalėdų šventės atributika kone iš viso pasaulio. Muziejaus įkūrėja Violeta Karklytė su entuziazmu pasakojo įdomią muziejaus įkūrimo istoriją, aprodė išskirtinius eksponatus.
👉 Susitikome su viena versliausių Panevėžio rajono bendruomenių „Pažagieniais“. Aktyvi bendruomenės pirmininkė Elena Stanienė kartu su nariais pristatė bendruomeninio verslo projektą „Mobilus SPA“, leido išbandyti masažo poveikį ir iš karto pajausti pirmuosius rezultatus. Turėjome galimybę susipažinti su kitomis bendruomenės vykdomomis veiklomis, edukacijomis, įsygyti vietos produkcijos.
👉 Lankėme Bistrampolio dvarą. Jo vystytojas klebonas Rimantas Gudelis papasakojo daug įdomių įstorijų.
Dvaras pavadintas pagal buvusių savininkų – dvarininkų giminės Bistramų pavardę. Dvarvietės komplekse veikia viešbutis, restoranas, SPA centras, koncertinė salė, įvairių dydžių dvaro rūmų menės seminarams ir banketams, parkas, koplytėlė – knygnešystės muziejus, sporto aikštynas, žirgynas. Susipažinome su asociacijos „Istorijos kelias akmenyje“ veikla ir jos dvaro rūmų pašonėje kuriamu teminiu akmens skulptūrų parku „Lietuvos valstiečio istorinis kelias akmenyje“.
👉 Dalyvavome išskirtinėje Radviliškių kaimo kepyklos edukaciniame užsiėmime.
Sužinojome apie išnykusio kaimo kepyklos istoriją, apie duonos kelią, apie duonos šventę, apie duoną „milžinę“, apie rauguolius ir Linkaučių kaimo bendruomenę. Ragavome įvairiausių skanių vaišių, pažinome nuostabius kepyklos šeimininkus Albiną ir Audronę Kisielius, įkvepiančias jų istorijas. Su pačių keptais duonos kepalėliais grįžome namo.
Nuoširdžiai dėkojame Dainiui Grižui, Panevėžio r. vietos veiklos grupės viešųjų ryšių specialistui ir puikiai organizuotą kelionę, įdomias istorijas ir geros nuotaikos užtaisą.
Kelionė organizuota įgyvendinant teritorinio bendradarbiavimo projektą „Pažangaus kaimo tinklaveikos kūrimas“. Projekto vykdytojas Kauno r. VVG, partneriai Druskininkų VVG, Panevėžio r. VVG, Lazdijų r. VVG Projekto dėka 28 kaimo bendruomeninės organizacijos iš Druskininkų, Kauno r. , Lazdijų r., Panevėžio r. kūrė strategijas ir vyksta vieni pas kitus semtis patirties.
Daugiau apie mūsų lankytus objektus rasite čia:
Nuotraukos iš susitikimų čia: https://www.facebook.com/photo/?fbid=580136297486325&set=pcb.580138934152728