Iniciatyvos

Druskininkų krašto lyderiai lankėsi Kauno rajone

Iniciatyvos

Lapkričio 19 d. Druskininkų VVG kartu su valdybos nariais, bendruomenių atstovais, edukacininkais vyko semtis patirties į Kauno rajoną.

Kauno rajono vietos veiklos grupė sudėliojo dieną taip, kad pamatytume kuo daugiau skirtingų bendruomenių, organizacijų, verslo projektų.
SOCIALINIS VERSLAS.
Dieną pradėjome Ežerėlio sveikatos namuose, kur nevyriausybinės organizacijos Ežerėlio jaunimo ir suaugusių ugdymo centro bei bendruomenės pirmininkė Jolanta Marija Malinauskaitė mums pristatė socialinio verslo pavyzdį. Kauno r. VVG ir Kauno r. Savivaldybės lėšomis sutvarkytos patalpos, įsigyta sveikatinimo įranga sudaro galimybes teikti sveikatinimo paslaugas vietos senjorams, neįgaliesiems. Organizacija uždirba lėšas, išlaiko etatus, nes paslaugomis naudojasi ir kauniečiai, kiti vietos gyventojai. Organizacija taip pat teikia akredituotas socialinės reabilitacijos paslaugas neįgaliesiems.
BENDRUOMENĖS PASLAUGŲ CENTRAS.
VšĮ Zapyškio bendruomenės paslaugų centre vadovė Jolanta Marija Milinauskaitė, Zapyškio bendruomenės centro pirmininkė Vilma Tarnavičiūtė su komanda dalinosi gražiais bendradarbiavimo su Savivaldybe ir Kauno r. VVG pavyzdžiais, papasakojo, kaip pasinaudojant ir valstybės parama, galima įgyvendinti ne vieną projektą ir atliepti gyventojų poreikius. Šių projektų dėka Zapiškyje dabar teikiamos kokybiškos laidojimo paslaugos, vystoma vaikų dienos centro veikla, kurioje dalyvauja per 36 vaikai.
Apsilankėme miestelio išskirtinėje vietoje – Zapyškio bažnyčioje. Įlipome į bokštą, kurį bendruomenė svajoja sutvarkyti, žavėjomės A. Sutkaus lauko galerija.
SAVANORYSTĖS JĖGA
Všį „Kūrybos ir užimtumo stuba” viena iš įkūrėjų Daiva Vaišnorienė pakvietė mus į Zapiškyje įkurtą kūrybos erdvę vaikams ir šeimoms STUBA. Vadovė pasakojo, kaip norėdama įdomios veiklos su vaikais kartu su dar penkiomis mamomis pradėjo įgyvendinti daugybė idėjų Zapiškyje. Į veiklą įtraukia ir kitus gyventojus. Iš vieno verslininko įstaiga gavo dovanų pastatą ir čia sukūrė tikrą kūrybos erdvę. Organizuoja stovyklas, senų dainų dainavimus, turi lauke pečių ir kepa picas, vietą išlaiko organizuodami edukacines programas. Viską daro iš savanoriškų paskatų. Kai pavargsta, pailsi , sustoja, o po to vėl neria į svanorystę ir kuria savo vietą malonią sau ir aplinkiniams.
VERSLO SVAJONĖ TAPO REALYBE.
Pietavo unikalioje vietoje – Restorane SCENA. Visus užbūrė restorano sumanytojos Aistė Venskutonienė pristatymas, vieta ir maistas. Scena – tai ant žarijų kepamų patiekalų restoranas, kuriame ypatingas dėmesys skiriamas maisto kokybei ir patiriamiems įspūdžiams.
Restoranas veiklą pradėjo prieš pusę metų, įgyvendino Kauno r. VVV lėšomis finansuotą projektą, investavo didelę ir savo lėšų dalį tam, kad įgyvendinti savo svajonę – būti scenoje gali būti kiekvienas! Dabar restorane ne tik išskirtinis meniu ir maistas, bet ir galimybė atlikėjams,kurie nori dainuoti, būti scenoje, naudotis šia unikalia galimybe ir eiti savo svajonės link.
PARKAS – ATVIRAS DISKGOLFO MĖGĖJAMS IR BENDRUOMENEI.
Domeikavas – didžiausias kaimas Lietuvoje. Domeikavos bendruomenės pirmininkė Rūta Butkuvienė pristatė vieną iš idėjų, kurią įgyvendino kartu su miestelyje gyvenančiais diskgolfo entuziastais. Bendradarbiaudami su Savivaldybe, Kauno r. VVG jie įkūrė diskgolfo parką. Žaidimas užbūrė mus visus ir jungia bendruomenės šeimas aktyviais leisti laiką gamtoje.
TVARUMAS IR SVEIKA GYVENSENA.
Lapėse likome sužavėti Lapių bendruomenės pirmininkės Milenos Lapajienės įgyvendinta Lapių bendruomenės virtuvės studijos idėja. Degustavome skaniai pagamintus gardumynus ir kalbėjomės apie bendruomeniškumą, tvarumą ir saiką 🤗
AČIŪ Kauno r. VVG pirmininkė Kristinai Švedaitei, administratorei Rasai Naudžienei ir visiems , kuriuos sutikome už tokį šiltą priėmimą.
Grįždami dalinomės savo pamąstymais, reflektavome, ko galime pasimokyti.
Mylim savo kraštą ir kuriam jį toliau kartu!
Patyriminis vizitas organizuotas įgyvendinant Kauno r. VVG kartu su partneriais Druskininkų VVG, Panevėžio r. VVg ir Dzūkijos r. VVG tarpteritorinį projektą „Pažangaus kaimo tinklaveikos kūrimas „
 Daugiau akimirkų rasite mūsų facebook paskyroje https://www.facebook.com/photo?fbid=509454354554520&set=pcb.509476501218972