Lėtas turizmas

Druskininkų krašte sėkmingai pritaikoma tarptautinė Lėtojo turizmo patirtis

Lėtas turizmas

Druskininkų krašte sėkmingai pritaikoma tarptautinė Lėtojo turizmo patirtis

Druskininkų VVG – tarptautinio lėto turizmo projekto „Slow Trips“ dalyvis

Devynių partnerių iš Austrijos, Vokietijos, Liuksemburgo, Italijos, Švedijos ir Lietuvos vystomas projektas „Slow Trips“ sulaukė pripažinimo tarptautiniu mastu. Projekto metu sukurta Slow Trips svetainė pateko tarp 20-ies Rural Inspiration Awards 2021 finalistų.

Lėtojo turizmo projekto idėją vystyti Alytaus regione pradėjo pagrindinis projekto koordinatorius Lietuvoje – Alytaus rajono vietos veiklos grupė (VVG), kurie kartu su partneriu Druskininkų VVG  2019 m. ėmėsi iniciatyvos Lėto turizmo kultūrą „atvežti“ į Alytaus regioną.

Projekto dėka Druskininkuose, Alytuje ir Birštone 13 Lėtojo turizmo paslaugų tiekėjų turistus iš visos Europos jau kviečia atvykti į Lietuvą prisiliesti prie unikalių patirčių Alytaus regione.  Naujas Lėtojo turizmo patirtis Druskininkų krašte turistams pasiruošę dovanoti Augų ūkis, Druskos studija, Gera patarlė ir Malūno kalvė. Jų paslaugas turistai iš visos Europos galės užsisakyti sukurtoje tarptautinėje interneto svetainėje www.slowtrips.eu SlowTrips (Alytaus regione siūlomos paslaugos) 

Projektui Alytaus regione įgyvendinti pasitelkta profesionali Lėtojo turizmo ekspertė Henrieta Miliauskienė, kuri  yra ir projekto koordinatorė, ir lėtojo turizmo pradininkė Lietuvoje.

„Lėtojo judėjimo ištakos Vakarų Europoje siekia 1986 metus ir nuo to laiko yra apėmęs beveik visas veiklos sritis – maisto gamybą, turizmą, miestų plėtrą ir vystymąsi, švietimą, žemės ūkį, ekonomiką ir kultūrą. Kai kurios Lėtojo judėjimo atšakos turi susiformavusias organizacijas, kaip kad Lėto maisto (Slow Food) ar Lėtųjų miestų (Citta Slow) asociacijas,“ – pasakoja tarptautinio projekto koordinatorė Lietuvoje Henrieta Miliauskienė.

Pasak koordinatorės, turizmo srityje kol kas nėra tarptautinės organizacijos, vienijančios Lėtojo turizmo šalininkus. Austrijos Zeitkultur Oststeirisches Kernland VVG ėmėsi iniciatyvos sukurti tarptautinę Lėtojo turizmo svetainę, kurioje būtų galima rasti ir užsisakyti pačias įvairiausias Lėtojo turizmo paslaugas pavieniams keliautojams.

„Per metus laiko buvo išgryninti Lėtojo turizmo kriterijai, parengta metodinė medžiaga paslaugos teikėjas, patentuotas Lėtojo turizmo (Slow Trips) prekės ženklas ir parengtas jo vadovas, pravesti mokymai projekto partnerių atstovams, kurie vėliau šias žinias perdavė savo regiono turizmo srities verslininkams,“ – tęsė H. Miliauskienė.

Projekto koordinatorė Lietuvoje pasidžiaugė, kad austrų precizika, dėmesys kiekvienai detalei ir labai aiški viso projekto vizija lėmė tai, kad naujai sukurta Lėtojo turizmo paslaugų teikėjų internetinė svetainė www.slowtrips.eu / www.slowtrips.lt iškart buvo pastebėta tarp šimto dvidešimt penkių Rural Inspiration Awards 2021 konkursinių paraiškų ir pateko į garbingą dvidešimties finalistų sąrašą.

„Keliautojas, ieškantis įsimintinų patirčių, pažinčių su vietos kūrėjais ir autentiškumo, apsilankęs šioje svetainėje ras ne tik vaizdingus kiekvieno regiono aprašymus, bet galės iškart ir rezervuoti jam patikusią vieną ar kitą paslaugą,“ – svetainės privalumus vardino H. Miliauskienė.

Pasak projekto koordinatorės Lietuvoje, nors turizmo sektorius yra bene labiausiai paliestas pandemijos suvaržymų ir ateitis dar atrodo labai miglota, tačiau vis spartėjantys vakcinacijos tempai visoje Europoje ir kuriamas bendras Žaliasis pasas (sertifikatas) keliautojams, teikia vilčių. Henrieta  Miliauskienė pasidžiaugė, kad projekto dalyviai – tai yra turizmo paslaugų / produktų kūrėjai, turėjo nepaprastai vertingą patirtį, kurios metu galėjo išgryninti savo teikiamos paslaugos koncepciją, susipažinti su keliamais kokybės standartais, išmokti dirbti su rezervacinės sistemos platforma, kuri suteikia nepaprastai daug galimybių ieškant potencialių klientų ir parduodant savo siūlomas paslaugas.

Tarptautinis Lėtojo turizmo projektas „Slow Trips“ bus vykdomas iki 2022 m. birželio mėnesio pabaigos.

Informacija apie Alytaus regiono paslaugų tiekėjus rasite interneto svetainėje SlowTrips / Alytus Region ► South Lithuania

Informaciją apie Druskininkų krašto Lėtojo turizmo paslaugų tiekėjus galite rasti čia:

Projektas „Lėtos kultūros patirtys 2.00/CultTrips 2.00”  (trumpinys „Slow Trips“) finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonę ,,LEADER“ veiklos sritį Tarptautinio bendradarbiavimo projektų sritį ,,VVG bendradarbiavimo projektų rengimas ir įgyvendinimas. Gauta parama 97 000,00 Eur. Projekto įgyvendinimo laikotarpis 2019– 2022 m. Druskininkų VVG projekte dalyvauja partnerio teisėmis. Pagrindinis projekto vykdytojas Alytaus r. vietos veiklos grupė.

Gera patarlė