Iniciatyvos

Bendruomenės – Druskininkų krašto garsintojos

Iniciatyvos

Bendradarbiaudamos tarpusavyje Druskininkų krašto bendruomenės sukūrė regioninį produktą-paslaugą

Viečiūnų bendruomenė „Versmė” baigia įgyvendinti Druskininkų VVG VPS lėšomis finansuojamą projektą „Druskininkų krašto garsintojai”.

Projektu siekta sukurti Druskininkų kaimo bendruomenių regioninius produktus – autentiškas pramogines programas, atskleidžiančias Druskininkų krašto autentiškumą ir žmonių unikalumą bei padidinančias turistinį Viečiūnų ir Leipalingio seniūnijų patrauklumą.

Projekto metu organizuota 10 programų kūrimo renginių kartu su režisiere- moderatore Asta Žiurinskiene. Seniūnijose suburti aktyvūs įvairaus amžiaus žmonės, kurie susitikimų metu noriai  dalinosi savo krašto istorija, prisiminimais, ieškojo būdų, diskutavo, kaip atskleisti savo krašto unikalumą. Susitikimų bendruomenėse metu išryškintas vietovės unikalumas, esami ir kuriami regioniniai produktai, žmonių gebėjimai, turimi resursai ir kuriamos pramoginės programos reprezentuojančios savo kraštą, sudominančios vietos žmones bei pritraukiančios turistus iš visos Lietuvos.

Visos programos buvo nufilmuotos. Jose įamžinti į filmuko kūrybą įtraukti vietos gyventojai, kurie pristato Viečiūnų ir Leipalingio seniūnijose sukurtas programas. Sukurtas regioninis produktas „Druskininkų krašto garsintojai” susideda iš 7 autentiškų programų:

Į projekto veiklas įtraukta daugiau nei 100 seniūnijų gyventojų.

Viečiūnų bendruomenė „Versmė” projektą „Druskininkų krašto garsintojai” įgyvendino kartu su partneriais Leipalingio miestelio bendruomene ir VšĮ Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centru”.

PROJEKTAS FINANSUOJAMAS PAGAL DRUSKININKŲ VIETOS VEIKLOS GRUPĖS ADMINISTRUOJAMĄ „DRUSKININKŲ VIETOS VEIKOS GRUPĖS PLĖTROS TERITORIJOS VIETOS PLĖTROS 2015-2020 M. STRTEGIJOS“  (TOLIAU – VPS) PRIEMONĘ „REGIONINIŲ PRODUKTŲ KŪRIMAS PANAUDOJANT KRAŠTO KULTŪROS IR ISTORIJOS PAVELDĄ“

Projekto aprašymą rasite čia

Projekto video pristatymą rasite čia