Druskininkų vietos veiklos grupė vykdė Bilso bendruomenės vietos projekto patikrą

Druskininkų vietos veiklos grupė vykdė Bilso bendruomenės vietos projekto patikrą

12 Kov Parašė į Naujienos | Komentarai

Druskininkų vietos veiklos grupė lankėsi Bilso bendruomenėje, kuri įgyvendina vietos projektą „Bilso bendruomenės kulinarinės kelionės“.

Bendruomenės pirmininkė Gražina Auguvienė papasakojo, kaip sekasi įgyvendinti projekto veiklas ir pasidžiaugė projekto rezultatais.  Projektu siekiama sukurti Dzūkiškų bandų ir duonos kepimo edukacinių programą. Šiam tikslui duonos ir bandų gaminimui ir pristatymui bendruomenė įsigijo juodosios keramikos indus, 6 lentynas, 4 stalus ir 8 suolus, 4 Dzūkijos krašto kostiumus, linijines staltieses, termosus karštam maistu laikyti, bulvių tarkavimo mašiną ir kepimo formos.

Įgyvendinant projektą bendruomenė iš vietos gyventojų rinko informaciją apie senąsias duonos ir bandų kepimo tradicijas, organizavo pristatomuosius renginius ir edukacines programas.

Projektas įgyvendinamas nuo 2018 m. rugpjūčio mėn. pagal priemonę „Regioninių produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“.

Projektas finansuojami įgyvendinant Druskininkų vietos veiklos grupės vietos plėtros strategiją „Druskininkų vietos veiklos grupės teritorijos vietos plėtros 2015–2020 m. strategija“, EŽŪFKP, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir Druskininkų savivaldybės lėšomis.

Druskininkų vietos veiklos grupė vykdo vietos projektų patikras, kurių tikslas susipažinti su įgyvendinamų ir įgyvendintų vietos projektų eiga, sužinoti, kokios projektų veiklos įgyvendintos, su kokiais sunkumais susiduria projektų vykdytojai, kaip vyksta bendradarbiavimas su partneriais, projektų viešinimas, kas įsigyta, kaip saugoma įsigyta įranga.