Surengta IV-oji Lietuvos kaimo parlamento sesija

Surengta IV-oji Lietuvos kaimo parlamento sesija

20 Spa Parašė į Naujienos | Komentarai

2019 m. spalio 18 d. Druskininkų vietos veiklos grupės, seniūnijų ir kaimo bendruomenių atstovai dalyvavo IV-oji Lietuvos kaimo parlamento sesijoje.

Kaimo parlamento dalyviai, išklausė pranešimus apie:
Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos pasiekimus ir įžvalgas 2021-2027 metams
LR Žemės ūkio ministerijos bei LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos priemones skirtas Kaimo bendruomenių stiprinimui
LR Vidaus reikalų ministerijos regionų politiką Lietuvoje;
Latvijos patirtį įgyvendinant 2014-2020 m. LEADER programą, bendruomenes bei tinklaveiką
Sumanius kaimus (Smart villages)
Diskutavo ir dirbo grupėse: LEADER/BIVP programa, Sumanus kaimas – ar tai įmanoma Lietuvoje?, Bendruomeninis verslas # Socialinis verslas? Bendruomenių veiklos teisinis reguliavimas, Lietuvos kaimo vizija po 2030 m.
Visas iškeltas problemas bei pasiūlytus sprendimo būdus sudėjo į Lietuvos kaimo parlamento rezoliuciją.
Parlamento dalyviai ne tik dirbo, bet ir turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos projektais, sudalyvauti įvairiose edukacinėse programose bei pasimėgauti vakaro programa.

Renginio metu speciali padėka už aktyvų darbą  bendruomenės veikloje padėka įteikta Leipalingio miestelio bendruomenės pirmininkei Žanetai Krivonienei.

Renginio dalyviams pristatytos www.surusvejai.lt Redos Vaikšnorienės aromaterapija, Marijos Galvanauskienės laikraščių pynimo edukacijos ir interaktyvi programa „Pasakiška šypsena“.