Stračiūnai sukvietė visus į tradicinę Žolinių šventę

Stračiūnai sukvietė visus į tradicinę Žolinių šventę

17 Rgp Parašė į Naujienos | Komentarai

Rugpjūčio 15-ąją Lietuva pasipuošia žolynais ir margaspalvėmis gėlėmis. Tądien visoje Lietuvoje švenčiama bažnytinė šventė, kurios tradicijos susipynusios su pagonybės laikų papročiais. Lietuvos bažnyčiose rengiami Žolinės atlaidai, į kuriuos suplūsta žmonės iš visos Lietuvos. Šventinėse Mišiose pašventinamos žmonių atsineštos lauko, darželio gėlių puokštės, žolynai, vaisių pintinėlės.

Žolines švenčia ir Stračiūnų bendruomenė, kurie šią šventę švenčia nuo seno.

Rugpjūčio 15 dieną mažame Stračiūnų kaime tradicinę Žolinių šventę suorganizavo bendruomenės pirmininkė Jolanta Miliuvienė su nariais. Organizatoriai nustebino šventės dalyvius ne tik šventine programa, bet ir vaišėmis bei nuostabiai papuošta aplinka.

Šventės dalyviams buvo pristatyta žolininkės Redos Vaikšnorienės edukacinė programa, vėliau visų laukė Bilso bendruomenės spektaklis. Šventę pradžią savo gražiais žodžiais pradėjo klebonas Paulius Marčiulionis, kuri palaimino duonos kepalą. Svečius linksmino Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenės kapela „Malūnėlis“, visi žaidė žaidimu, vaišinosi keptomis bulvėmis, daryciniu, karšta sriuba. Druskininkų visuomenės sveikatos biuras paruošė KNEIPP procedūrą, visi susirinkusieji galėjo basomis eiti per spyglius, lapus, kankorėžius  ir kitas gamtos gėrybes bei patirti sveikatos procedūrą. Šventės vieta buvo papuošta žolynais ir Žolinių atributika.

Šventės organizatoriai Stračiūnų bendruomenė dėkoja visiems susirinkusiems ir smagiai praleidusiems laiką drauge.

Renginys finansuojamas įgyvendinant Stračiūnų bendruomenės projektą „Stračiūnų krašto tapatybės stiprinimas sukuriant regioninį produktą“, kurio tikslas – sukurti regioninį produktą Žolinių šventę. Projektą finansuoja  Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžetas pagal Druskininkų vietos veiklos grupės strategiją