Druskininkų VVG dalyvavo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos susirinkime

Druskininkų VVG dalyvavo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos susirinkime

27 Spa Parašė į Naujienos | Komentarai

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, spalio 25 d. Vilniuje, LR Seime, organizavo narių susitikimą, kuriame dalyvavo Druskininkų vietos veiklos grupė VPS administratorė Agnė Jazepčikaitė-Gaidienė. Renginio metu buvo aptarta III Lietuvos kaimo parlamento sesija, pasidžiaugta gerąja praktika, analizuotos parlamento organizavimo klaidos, formatas, diskutuota dėl kaimo parlamento rezoliucijos įgyvendinimą. III Lietuvos kaimo parlamento  rezoliucija yra patalpinta LKBS interneto svetainėje http://www.lkbs.lt/index.php?75737071.

LKBS pirmininkė Jolanta Marija Malinauskaitė ir jo  pavaduotojas Povilas Saulevičius  pasidalino įspūdžiais apie dalyvavimą Europos parlamente, kuris vyko Olandijoje. Dalintasi įspūdžiais  apie jo organizavimą ir mastus. Atkreiptas dėmesys, kad jį organizavo kelios didelės organizacijos. Taip pat pastebėta, kad Europoje vyrauja tos pačios problemos, kaip ir Lietuvoje. Išsakoma daug kritikos, užuot mėginus ieškoti  kaimo problemų sprendimo būdų. Atkreiptas dėmesys, jog anksčiau Europos Sąjunga šalys vystydamos savo politiką  tarsi  tolo  nuo kaimo,  tačiau  pastaruoju metu vėl į jį  atsigręžiama.

Susitikimo metu LKBS pirmininkė Jolanta Marija Malinauskaitė pristatė atkurtos Lietuvos valstybės 100 – čiui skirtos akcijos „100 gerų darbų Lietuvai“ gaires bei kvietė generuoti idėjas šiai progai paminėti ir dalyvauti kaimo bendruomenėms suregistruojant ir aprašant  nuveiktus darbus.

Susitikime dalyvavusi Seimo narė, buvusi ilgametė LKBS pirmininkė Guoda Burokienė. Ji pristatė teisinės bazės pokyčius, turėsiančius įtakos kaimo bendruomenių veiklos organizavimui ir vystymui. Tarp susitikimo dalyvių buvo ir žurnalo „Verslas ir politika“ vyriausiasis redaktorius Gintautas Kniukšta.

Paskelbta,  kad  kasmetinis  LKBS  sąskrydis planuojamas surengti 2018 m. birželio 15-17 d., Karklėje.

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga  (sutrumpintai LKBS)  yra savarankiška Lietuvoje įregistruotų ir veikiančių kaimo bendruomenių visuomeninių organizacijų  sąjunga, koordinuojanti bei vykdanti Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos narių pavestus uždavinius bei savo veikla atstovaujanti jos interesams. LKBS atstovauja kaimo bendruomenes iš įvairių šalies regionų ir turi duomenų bazę apie teisiškai registruotas ir veikiančias kaimo bendruomenes.  Druskininkų vietos veiklos grupės narystė  LKBS  mūsų kaimo bendruomenėms suteikia teisę  dalyvauti įvairiuose masiniuose šios skėtinės organizacijos renginiuose, suteikia teisę prisidėti prie nacionalinių teisės aktų koregavimo ir inicijavimo bei kaimo bendruomenių politikos vystymo šalyje.

 

22906731_10155317136528227_696492016_o 22850396_10155317136433227_1124254642_o