Etninės kultūros globos taryba kartu su Pasaulio lietuvių bendruomene 2017 metais skelbia konkursą „Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenes istorijoje“

Etninės kultūros globos taryba kartu su Pasaulio lietuvių bendruomene 2017 metais skelbia konkursą „Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenes istorijoje“

21 Rgs Parašė į Naujienos | Komentarai

Etninės kultūros globos taryba (toliau – Taryba) kartu su Pasaulio lietuvių bendruomene 2017 metais skelbia konkursą „Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenes istorijoje“

Konkurse kviečia dalyvauti kiekvieną, kuriam tautinis kostiumas yra svarbus etninės, regioninės ar asmeninės tapatybės simbolis arba brangi šeimos relikvija. Laukiamos istorijos apie tautinio rūbo sukūrimą ar paveldėjimą.Kviečiama aprašyti daug pastangų pareikalavusią ar daug gerų malonių išgyvenimų sukėlusią rūbo įsigijimo ar jo likimo istoriją.

Pasidalinkite pasakojimais apie tautinio kostiumo reikšmę gyvenant toli nuo Lietuvos. Pasakojimais, kuriuose atsiskleistų tautinio rūbo svarba šeimos ar bendruomenės šventėse bei situacijose. 
Prašome šia informacija paskleisti tarp tautinių kostiumų branginančių žmonių ir kolektyvų.

Tekstų arba nuotraukų laukiama iki 2017 gruodžio 1-os dienos. įdomiausias istorijas talpins Etninės kultūros globos tarybos veidaknygeje https://www.facebook.com/etnotaryba. Pasaulio lietuvių bendruomenės leidinyje ir saugos savo archyve.
Tikimasi, kad šis konkursas padės sukaupti vertingos medžiagos, kurioje tautinis kostiumas išryškės kaip svarbus tapatybės simbolis ir brangus asmeninis daiktas, kupinas įvairiausių prasmių. 
Šia akcija siekiama geriau atskleisti tautinio kostiumo reikšmę mūsų gyvenimuose ir tautos istorijoje. Tikimasi, kad šios istorijos pasitarnaus tautinio rūbo ar tapatybės tyrinėjimuose, bus įkvėpimo šaltinis ieškant tapatybės simbolių.

Laiškų su istorijomis apie tautinių rūbų laukiama el. paštu: etnolangas@lrs.lt arba adresu: J. Tumo-Vaizganto g. 4-1, 01108 Vilnius.

Daugiau info tel. (8 5) 210 7160, +370 605 90 120 arba etnolangas@lrs.lt