PRAMOGINIAI MARŠRUTAI PO DRUSKININKŲ APYLINKES – NAUJAS BENDRUOMENIŲ SUKURTAS PRODUKTAS

PRAMOGINIAI MARŠRUTAI PO DRUSKININKŲ APYLINKES – NAUJAS BENDRUOMENIŲ SUKURTAS PRODUKTAS

Druskininkiečiai ir  kurorto svečiai jau turi galimybę pažinti Druskininkų kraštą, dzūkiškas tradicijas, dalyvauti įvairiose atraktyviose ir edukacinėse programose.  Norintys gerai praleisti dieną gali rinktis vieną iš trijų atraktyvių-pažintinių maršrutų:

  • „DZŪKŲ DZYVAI DRUSKININKŲ KRAŠTE“ – tai įdomi dienos kelionė, kurios metu keliautų laukia pažintis su Švendubre, pasivaikščiojimas po unikaliai išdėstytas dzūkiškas sodybas,  senovinių amatų išbandymas, arbatų degustacija, na ir, žinoma, Raigardo slėnio istorija ir atrakcijomis prie Velnio akmens. Pasigrožėjus gamta kelionė tęsiasi į Viečiūnus, kur visų laukia žvakių gamybos, keramikos, molio, kalvystės edukacinės programos. Kelionę vainikuoja pažintis su išskirtine Antano Česnulio drožinių sodyba, o joje nuotaikinga dzūkiška vakaronė ir sotūs dzūkiški patiekalai.
  • „SALDUS KELALIS ANT DZŪKIJOS PIESKELĖS“ – tai atraktyvi dienos kelionė, kurioje keliautojai sužino apie mūsų krašte gyvenančius balinius vėžlius, dalyvauja bitininkų arba sausainių edukacinėje programoje, ragauja dzūkiškų valgių, susipažįsta su gyvuliais panašiais į stumbrus – galovėjais. Važiuojama link Leipalingi dvaro…. tačiau kelionė veda per gūdų mišką, kur keliautojams tenka susidurti su vietinėse pelkėse besislapstančiais „razbainykais“. Arklių tempiami vežimai veža į pilną atrakcijų girią, kur laukia šaudymas su lankais, jodinėjamas arkliais, užkandžiai ant laužo. Antroje dienos pusėje patenkama į Leipalingio dvarą, kur keliautojai pamato dvaro gyvenimą, mokosi dvaro šokio, jų laukia dvariški pašnekesiai prie arbatos puodeliai. Na, o po jų  linksma dzūkiška vakaronė. KELIONĖS VIDEO https://www.youtube.com/watch?v=TVnb3OjiY2w
  • „SŪRIO KELIAS LINK DVARO“ – šios kelionės metu keliautojai vyksita į vietą, kur tikrų dzūkų rankose gimsta ne tik lietuviški varškės, bet įvairiausi fermentiniai, brandinti ir pelėsiniai sūriai. Ne kartą geriausiais šalyje pripažinti ūkininkai Gražina ir Arvydas Augai papasakoja sūrio kelią „nuo pievos iki stalo“, aprodo ūkį, leidžia pamatyti pelėsinių sūrių brandinimo rūsį. Keliautojai ne tik degustuoja įvairiausių rūšių sūrių, melžia karvę, bet ir savo rankomis pasigamina lietuvišką varškės sūrį – o jį turi nuvežti į Leipalingio dvarą. Tačiau kelionė link dvaro ne tokia jau paprasta, nes tenka  arklių tempiamais vežimais pervažiuoti pavojingą brąstą –  susidurti su plėšikais, išmokti šaudyti lankais ir kitų išgyvenimo miške gudrybių. Po šių gyvenimiškų pamokų keliautojai atvyksta į Leipalingio dvarą, kur verda dvariškių gyvenimas- dainos, šokiai, pašnekesiai prie arbatos puodelio ir gardūs dvariški patiekalai.

Šiuos atraktyvius maršrutus Druskininkų vietos veiklos grupė sukūrė kartu su kaimo bendruomenėmis. Maršrutai apima Švendubrės, Naujasodės, Jaskonių, Viečiūnų,  Didžiasalio, Leipalingio, Jovaišių ir Stračiūnų bendruomenes, jose gyvenančius aktyvius kaimo gyventojus, ūkininkus ir amatininkus. Vietos gyventojai džiaugiasi galėdami pristatyti savo kraštą, amatus, papročius ir tradicijas druskininkiečiams ir kurorto svečiams.

 

Dėl maršrutų organizavimo kreipkitės tel. 861584052 arba el. p. vvg@druskininkai.lt arba surusvejai@gmail.com

CIMG5031

 

 

 

 

 

 

DSCF0148

 

 

 

 

 

 

DSCF0107

 

 

 

 

 

 

 

CIMG5068

 

 

 

 

 

 

CIMG5166

 

 

 

 

 

 

CIMG5212

 

 

 

 

 

 

CIMG5195

 

 

 

 

 

 

CIMG5285

 

 

 

 

 

 

CIMG5292

 

 

 

 

 

 

CIMG5290